ZSSK po strete vlakov v Žiline zintenzívni preskúšavanie a kontroly rušňovodičov

Generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Roman Koreň nariadil v súvislosti s piatkovou (3. 3.) mimoriadnou udalosťou pri Žiline zintenzívnenie pravidelného preskúšavania a kontroly správnych postupov rušňovodičov pri mimoriadnych situáciách. Potvrdil to hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Doplnil, že išlo o zlyhanie ľudského faktora.

06.03.2023 15:27
vlaky, jedna koľaj, žilina Foto:
debata (3)

Pri zastávke Brodno sa v piatok oproti sebe na jednej koľaji stretli dva osobné vlaky. Od zrážky ich delilo zhruba 100 metrov. Zabránil jej elektrodispečer, ktorý vypol prúd v trolejovom vedení. K zraneniu osôb nedošlo. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

vlaky, jedna koľaj, žilina Čítajte aj Dva vlaky na jednej koľaji. Od zrážky pri Žiline ich delilo 100 metrov

Nejde o ojedinelú mimoriadnu udalosť na železničných tratiach v Žiline a jej okolí, kde sa momentálne realizujú rekonštrukčné práce na takzvanom žilinskom uzle. Minulý týždeň sa v stanici v Žiline vykoľajil vlak SuperCity Pendolino. Koncom decembra 2022 sa tam vykoľajil aj nákladný vlak. V januári došlo k nehode osobného vlaku s bagrom, ktorý pri koľajniciach realizoval zemné práce.

Žilina vykoľajený vlak pendolino Čítajte viac V Žiline sa vykoľajil rýchlovlak Pendolino, škody na trati sú značné

„Nehody a mimoriadne udalosti na železničných tratiach v Žiline a jej okolí nemajú žiadneho spoločného menovateľa. Mnohé nehody však spoločného menovateľa majú. Napríklad nehody na železničných priecestiach, ktorým sa dá systémovo zabrániť len stavaním mimoúrovňových priecestí, prípadne dovybavením nezabezpečených priecestí závorami,“ uviedol Kováč.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #železnice #vlaky #Žilina #ZSSK