Na bezpečnosť v uliciach Bratislavy bude aj tento rok dohliadať Nočná pomoc

Na bezpečnosť nočného života v Bratislave bude počas piatkových a sobotných nocí aj tento rok dohliadať dobrovoľnícka Nočná pomoc. Posilní tak prácu mestskej a štátnej polície či záchrannej služby. Jej úloha bude predovšetkým preventívna a podporná. Informuje o tom hlavné mesto na sociálnej sieti, ktoré aktuálne spustilo nábor dobrovoľníkov.

28.03.2023 13:34
Bratislava mesto horúčavy obchodná ulica... Foto: ,
Obchodná ulica v Bratislave.
debata

Dobrovoľníci z Nočnej pomoci sa budú v bratislavských uliciach pohybovať počas piatkov a sobôt, od 23.00 do 3.00 h. „Pomáhať budú ľuďom, ktorí sú najviac zraniteľní a ohrození,“ uviedla samospráva.

Pomôžu napríklad intoxikovanému človeku. Ošetria tiež drobné zranenie, pomôžu stratenému alebo dezorientovanému človeku, ale aj tomu, kto stratil svoje veci alebo nechce čakať sám na zastávke.

polícia Čítajte viac Napadol muža z Nového Zélandu a hajloval, polícia sa útokom v Bratislave zaoberá

Dobrovoľníci budú školení. Absolvujú vzdelávanie vo viacerých oblastiach, od kurzu prvej pomoci po deeskaláciu konfliktov, základy práce v teréne či pomoc ľuďom pod vplyvom drog. Nábor dobrovoľníkov je aktuálne otvorený.

Nočnou pomocou nadviazala Bratislava na podobné koncepty, ktoré už fungujú v zahraničí, ako napríklad Street Angels, Night Owls, Night Safe, Community Patrol či Guardians. Ide o služby, ktoré preventívnymi krokmi pomáhajú zmenšovať mieru ohrozenia, ktorú niekedy nočný život predstavuje.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava