V bratislavskej Karlovej Vsi vyčíňa páchateľ, ktorý poškodzuje stromy

Bratislavská Karlova Ves upozorňuje na neznámeho páchateľa, ktorý má na jej území poškodzovať zdravé dreviny. Najnovšie eviduje poškodenie kmeňa pagaštana na Pribišovej ulici, siedmich briez na Silvánskej ulici, lipy na Donnerovej ulici a borovice na Hlaváčikovej ulici. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

25.05.2023 10:26
bratislava, stromy Foto:
V bratislavskej Karlovej Vsi neznámy páchateľ poškodzuje zdravé dreviny.
debata

Samospráva poukazuje na to, že na Silvánskej ulici uschlo na jednom mieste od minulého roka sedem briez. Lipa na Donerovej ulici bola podľa mestskej časti ešte vlani zelená, v súčasnosti je suchá, má preto podozrenie, že jej niekto „pomohol“. V okolí bolo už v minulosti otrávených viacero stromov.

„Vlastník oplotenej predzáhradky na Hlaváčikovej nahlásil, že niekto sype pod borovicu soľ a iný neznámy roztok,“ podotýka samospráva. Pripomína zároveň, že pred časom niekto narezal niekoľko nových stromov na Púpavovej ulici.

Mestská časť preto vyzýva svojich obyvateľov, aby boli všímaví, ak sa pri stromoch pohybuje podozrivá osoba. Prípadné poškodzovanie drevín odporúča okamžite nahlasovať na políciu.

Video
Budú naše deti ešte poznať smrekové lesy, alebo budú pestovať mandle a figy? / Zdroj: TV Pravda
debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy