Žilinskej MHD chýbajú vodiči. Od 19. júna prechádza do prázdninového režimu

S takmer dvojtýždňovým predstihom začne v žilinskej mestskej hromadnej doprave (MHD) platiť prázdninový režim. Pre výrazný nedostatok práceschopných vodičov začnú autobusové spoje premávať podľa prázdninového cestovného poriadku už od 19. júna. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Holienčíková.

06.06.2023 12:22
autobus, mhd, žilina Foto: ,
Žilinská MHD.
debata

Dopravný podnik mesta Žilina (DPMŽ) podľa jej slov zápasí s vysokým percentom práceneschopnosti vodičov, a to najmä s dlhodobejším charakterom chorôb a úrazov. „Aktuálny stav práceneschopných vodičov je viac ako 15 percent. Dopravný podnik zároveň eviduje aj prirodzený úbytok vo forme odchodu starších vodičov do starobného dôchodku," uviedla Holienčíková.

autobusové spoje, Banská Bystrica Čítajte aj Ceny lístkov idú opäť hore. Zdražovanie sa týka takmer všetkých krajov, Bratislava je otázna

Ako ďalej poznamenala, napriek náborovým aktivitám je pre DMPŽ náročné doplniť pracovnú pozíciu vodiča takými počtami, ktoré by zabezpečili bezproblémový výjazd vozidiel v režime školského vyučovania. „V kategórii trolejbusových vodičov DPMŽ aktuálne finišuje s výcvikom vodičov na vedenie trolejbusu a v júli budú môcť postupne jazdiť na trolejbusových linkách už aj samostatne," dodala Holienčíková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #Dopravný podnik #MHD #mestská hromadná doprava