Trenčiansky festival Grape poznačila tragédia. Zomrel 22-ročný muž

Tento víkend sa na letisku v Trenčíne konal známy festival Grape. Jeho účastníci zavolali rýchlu zdravotnú pomoc k mužovi, ktorý bol nájdený v bezvedomí, informovala polícia na sociálnej sieti.

13.08.2023 13:29 , aktualizované: 16:10
debata (13)

„Napriek snahe záchranárov a okamžitému prevozu do nemocnice, 22-ročný muž svoj boj o život prehral,“ uviedli policajti s tým, že bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Organizátori festivalu na sociálnej sieti informovali, že po oznámení nájdenej osoby bola okamžite privolaná festivalová záchranná služba. „Mladému mužovi poskytla prvú pomoc a sanitkou ho previezla do nemocnice. Dnes na obed sme sa od polície dozvedeli, že, žiaľ, jeho život vyhasol. Nenachádzame vôbec slová, je nám to nesmierne ľúto a vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine,“ dodali.

Festival Grape založila partia štyroch kamarátov v roku 2010 s myšlienkou príjemnej menšej akcie pre asi 2 000 ľudí v peknom prostredí vinohradníckeho mestečka Pezinok. Preto aj názov Grape, teda bobuľa hrozna. Z priestorových dôvodov sa už ale prvý ročník festivalu uskutočnil na letisku v Piešťanoch.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Grape