Nehodu na diaľnici D3 neprežil 27-ročný muž, na vine zrejme alkohol

Dopravnú nehodu osobného auta Audi A4 v nedeľu v skorých ranných hodinách v katastri Dolného Hričova v okrese Žilina neprežil 27-ročný muž. Okolnosti a príčiny udalosti polícia vyšetruje, informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

20.08.2023 16:35
nehoda Foto:
Život 27-ročného muža si vyžiadala nehoda na diaľnici D3 v nedeľu 20. augusta 2023.
debata

K nehode došlo na diaľnici D3 približne o 3.55 h. „Osobné auto viedol doposiaľ presne nezistený vodič, z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom mimo diaľnicu, kde sa auto prevrátilo a zostalo stáť na boku,“ uviedla Kremeňová.

Pri aute sa po príjazde polície a ostatných záchranných zložiek podľa nej nachádzal 44-ročný muž, ktorý sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,81 mg/l (1,69 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. „Vedľa vozidla bol nájdený 27-ročný muž, ktorý napriek lekárskej pomoci zraneniam podľahol,“ doplnila.

Šialený vodič poškodil v Bratislave 12 áut
Video

U nebohého muža nariadili pitvu, staršieho z mužov po dopravnej nehode previezli na ošetrenie. „Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody, ako aj to, kto bol vodičom motorového vozidla, sú predmetom vyšetrovania,“ dodala Kremeňová.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy.

debata chyba
Viac na túto tému: #dopravná nehoda #Dolný Hričov #diaľnica D3