Seredčania si vydýchnu. Kľúčový most v septembri otvoria, nie však pre všetkých

Most na ceste I/61 nad železničnou traťou v Seredi od 1. septembra sprístupnia pre chodcov, cyklistov a železničnú dopravu, uviedol Martin Guzi zo Slovenskej správy ciest (SSC).

30.08.2023 17:56
SR Sereď doprava most zeleznica uzatvorenie TTX Foto: ,
Uzatvorený most ponad železnicu v Seredi.
debata

Ako uviedol, pohyb cyklistov a chodcov na moste zabezpečila SSC dopravným značením. „Otvorenie mosta vyplynulo z dohody zástupcov SSC, Železničnej spoločnosti Slovensko, Okresného úradu Trnava a krajského dopravného inšpektorátu Trnava,“ doplnil Guzi.

Ako ďalej vysvetlil, pre havarijný stav sa most v uplynulom mesiaci podoprel, čo znamená, že nehrozí jeho zrútenie. Most sa podopieral na základe projektu dočasného zabezpečenia prevádzky objektu, súčasťou ktorého boli aj statické skúšky.

most sered 2 Čítajte viac Úsek rýchlostnej cesty R1 pri Seredi dočasne vyňali zo spoplatnenia

SSC pripravuje rekonštrukciu mosta, keď sa starý most postavený v roku 1950 zbúra a na jeho mieste sa postaví nový most. „Začiatok stavebných prác očakávame po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa nového mosta v prvom štvrťroku 2024. Doba rekonštrukcie sa predpokladá na 12 mesiacov. Počas realizácie prác bude zabezpečený prechod pre peších a cyklistov po dočasnej lávke so šírkou tri metre,“ informoval Guzi.

Hlohovčania oslavujú. Po rekonštrukcii otvorili most cez Váh
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Sereď #rekonštrukcia mosta #Slovenská správa ciest