Odchod zdravotníkov v praxi: Ružinovská pôrodnica spúšťa registráciu, pridajú sa ďalšie?

Na pôrod v nemocnici v bratislavskom Ružinove je od pondelka potrebná registrácia. Bude sa realizovať každý pracovný deň na gynekologicko-pôrodníckej klinike na deviatom poschodí v nemocnici. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), pod ktorú zariadenie patrí, o tom informovala na sociálnej sieti.

04.09.2023 11:43
debata

„Registrovať budeme 40 žien na jeden týždeň, podľa stanoveného termínu pôrodu. V prípade záujmu odporúčame zaregistrovať sa čo najskôr, pretože záujem budúcich mamičiek je veľmi vysoký a počty sa veľmi rýchlo napĺňajú. Do poradne v 35. týždni už budeme objednávať iba registrované rodičky na pôrod," ozrejmili z nemocnice.

Registrovať budú iba nerizikové rodičky. „Vysoko rizikovým tehotným ženám z celého Slovenska, samozrejme, budeme i naďalej poskytovať našu starostlivosť,“ informovali. Tehotné ženy, ktoré už v súčasnosti navštevujú tehotenskú poradňu v Nemocnici Ružinov, budú zaregistrované počas návštevy v poradni.

Registrovať sa bude možné každý pracovný deň od 12.00 do 14.00 h na deviatom poschodí na II. gynekologicko-pôrodníckej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a UNB v Nemocnici Ružinov. „Po príchode je potrebné zvoniť na pôrodnej sále, na registráciu je potrebný iba tehotenský preukaz so stanoveným termínom pôrodu,“ vysvetlili z UNB.

Poliklinika Senica, čakáreň, pacienti, pediater, pediatrička Čítajte viac Lekárov trápi likvidačná pracovná doba, rušiť pohotovosti ale nechcú. Riešenie štát odkladá pre ďalšiu vládu

Zaregistrovaná rodička bude zapísaná do databázy. Do preukazu dostane pečiatku s registračným číslom. „Pri objednaní do tehotenskej poradne v 34. až 36. týždni a rovnako aj pri príjme na pôrod sa rodička preukáže pečiatkou v tehotenskom preukaze,“ povedali z nemocnice. Pečiatka bude podľa nich slúžiť aj ako informácia pre rýchlu zdravotnú službu, kam rodiacu ženu zaviesť. „Zaregistrovaná rodička bude na tomto pracovisku evidovaná a vyšetrená v prípade komplikácií počas celej tehotnosti, takže v čase pôrodu budú mať lekári z pôrodnice v Nemocnici Ružinov všetky potrebné informácie,“ dodali.

Nemocnica Rázsochy Čítajte viac Nemocnica Rázsochy je o krok bližšie k realizácii. Pozrite si novú vizualizáciu celého projektu
debata chyba
Viac na túto tému: #pôrodníctvo #Univerzitná nemocnica Bratislava