Napadol vlakvedúcu, cestujúcich i policajtov. 46-krát trestaného Rakúšana chytili na úteku

Agresívny mladík vo vlaku napadol vlakvedúcu, ohrozoval aj cestujúcich. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, udalosť sa stala v nedeľu 3. septembra v noci, vo vlaku smerujúcom do Dunajskej Stredy.

04.09.2023 15:42
debata (9)

„Muž, ktorý cestoval bez zakúpeného cestovného lístka, fyzicky zaútočil na vlakvedúcu, ktorá ho pri kontrole vyzvala k jeho predloženiu," uviedol s tým, že ženu napadol päsťami do hlavy, po čom spadla na zem. V agresívnom správaní pokračoval aj voči ostatným cestujúcim.

Železnice / Koľnice / Vlak / Čítajte viac Senior sa pokúšal naskočiť do odchádzajúceho rýchlika, prišiel o nohu

Po telefonáte na tiesňovú linku vlak zastavil v Podunajských Biskupiciach a agresívny mladík utiekol. Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky našla muža zodpovedajúcemu popisu na Dvojkrížnej ulici a vyzvali ho k predloženiu dokladov. Mladík fyzicky zaútočil aj na policajtov, tí ho však spacifikovali a zadržali. „Komunikácia s mužom bola náročná, nakoľko uvádzal rôzne identity a rôzne národnosti a nemal pri sebe žiadne doklady totožnosti," poznamenal hovorca. Útočníka eskortovali na policajné oddelenie kde zistili, že ide o 26-ročného občana Rakúska, ktorý má 46 záznamov o trestnej činnosti.

Obvinili ho z trestného činu výtržníctva a umiestnili v cele policajného zaistenia. Dychová skúška na alkohol skončila s negatívnym výsledkom.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #vlaky #Polícia Slovenskej republiky