DPB privítal posilu. Ulicami hlavného mesta bude premávať prvý rekordný trojčlánkový megatrolejbus

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v pondelok privítal v bratislavskom Depe Jurajov dvor svoj prvý zo 16 trojčlánkových "megatrolejbusov". Podnik sa tak stal historicky prvým dopravcom na Slovensku aj v Česku, ktorý rozširuje svoj vozidlový park o tieto rekordne dlhé trolejbusy, informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

04.09.2023 18:50
Megatrolejbus Foto: ,
Dvojkĺbový "megatrolejbus", ktorý predstavili počas brífingu Dopravného podniku Bratislava v Depe Jurajov dvor v Bratislave 4. septembra 2023
debata (17)

Megatrolejbus v ostrej zákrute

Video

Vozidlá sú vyše 24 metrov dlhé, s dvoma harmonikovými kĺbmi a kapacitou až 180 cestujúcich, priblížil hovorca.

Dvojkĺbový "megatrolejbus", ktorý predstavili...
Dvojkĺbový "megatrolejbus", ktorý predstavili...
+4Dvojkĺbový "megatrolejbus", ktorý predstavili...

Sú vybavené modernou klimatizáciou, najnovšími informačnými a bezpečnostnými systémami a komfortným interiérom. Majú tiež batérie pre krátke vzdialenosti bez trolejového vedenia.

V Bratislave budú na jeseň jazdiť megatrolejbusy

Video

„Veľmi sa z toho teším, že sa nám s vedením dopravného podniku darí takáto veľká obnova a ekologizácia vozidlového parku. Atraktívna, kvalitná, ale aj ekologická mestská hromadná doprava je pre každodenný život v meste kľúčová,“ uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Megatrolejbusy by mali byť nasadené cez jeseň na linke 71, ktorá premáva medzi hlavnou stanicou, Miletičovou ulicou a Dolnými honmi. Vďaka nim sa kapacita prepravy na tejto linke zvýši o 20 percent. Megatrolejbusy teraz prejdú homologizačnými testami predtým, než budú zaradené do riadnej premávky s cestujúcimi.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Dopravný podnik Bratislava #trolejbus