V lese pri Rimavskej Sobote zomrel muž, zasiahol ho konár stromu

V lese v blízkosti obce Hrachovo v okrese Rimavská Sobota zomrel v sobotu 33-ročný muž, ktorého zasiahol konár stromu, potvrdila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

16.09.2023 17:38
Polícia / Policajná páska / Foto:
debata

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková dodala, že lesného pracovníka pri manipulácii s drevom zasiahol padajúci konár na hlavu. „Utrpel rozsiahle poranenia s následnou zástavou obehu,“ objasnila s tým, že na mieste ho začali oživovať prítomní svedkovia.

Lekára po prílete vysadili palubným navijakom a pokračoval v resuscitácii. Spomenula, že mužovi sa však nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojim rozsiahlym zraneniam napokon podľahol.

Ako ďalej uviedol hlavný operátor Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Viliam Sládek, záchranárov privolali na miesto v sobotu ráno. Na linku prijali žiadosť o pomoc k pilčíkovi.

Na miesto vyslali dve ambulancie záchrannej zdravotnej služby vrátane záchranárskeho vrtuľníka. Polícia udalosť vyšetruje ako prečin usmrtenia.

Konár / Koliba / Čítajte viac Zlomený konár na bratislavskej Kolibe usmrtil chlapca
debata chyba
Viac na túto tému: #Rimavská Sobota #strom #konáre