V Senici zomreli pri páde malého lietadla dvaja muži, stroj patril Danglovej firme

Pri nedeľnej (1. 10.) leteckej nehode v meste Senica zomrela jeho dvojčlenná posádka - muži vo veku 52 a 19 rokov. Prípad vyšetruje senická polícia, ktorá začala vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

02.10.2023 09:34 , aktualizované: 11:45
pad, lietadlo, senica Foto:
Lietadlo spadlo v nedeľu v podvečerných hodinách pri mlyne v miestnej časti Senice Čáčov.
debata (11)

Lietadlo spadlo v podvečerných hodinách pri mlyne v miestnej časti Čáčov. Podľa svedkov udalosti malo jednomotorové lietadlo OM-MIR, typ WT9 Dynamic preletieť ponad obývané domy a vzápätí sa z nezistených príčin zrútiť v tesnej blízkosti oplotenia jedného z domov. „Obhliadka miesta činu pokračuje z technických dôvodov aj v pondelok od skorého rána. Na mieste udalosti sú okrem policajných vyšetrovateľov aj vyšetrovatelia Leteckého úradu Ministerstva dopravy SR,“ doplnila hovorkyňa.

Trosky malého lietadla, ktoré sa zrútilo pri...
Trosky malého lietadla, ktoré sa zrútilo pri...
Trosky malého lietadla, ktoré sa zrútilo pri...
lietadlo Čítajte viac Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

Podľa informácií Bianky Královičovej z odboru komunikácie Prezídia Hasičského a záchranného zboru SR boli po nehode na miesto vyslaní štyria príslušníci s dvoma kusmi hasičskej techniky. „Po príchode zistili, že ide o malé lietadlo, v ktorom sa nachádzajú dve osoby bez známok života. Hasiči miesto udalosti zabezpečili pred šírením nebezpečných látok a pred vznikom požiaru,“ uviedla.

Havarované lietadlo patrí podľa zoznamu lietadiel Dopravného úradu firme slovenského herca a moderátora Daniela Dangla. „Prepáčte, nie som momentálne v stave sa k tomu vyjadrovať,“ uviedol pre tvnoviny.sk.

Dvojmiestny stroj je vyrábaný v Prievidzi firmou Aerospool, išlo konkrétne o model WT9 Dynamic. Jeho súčasťou je aj záchranný padák, ktorý podľa všetkého obete nestihli vystreliť, uviedol portál.

Pri Trenčíne havarovalo lietadlo, štyria ľudia zahynuli
Video
11 debata chyba
Viac na túto tému: #pád lietadla