Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

Polícia vyšetruje prípad úmrtia 6-ročného chlapca na Spiši. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová informovala, že tragédia sa stala v utorok (3. 10.) krátko po 18. hodine na futbalovom ihrisku v obci Iliašovce, okres Spišská Nová Ves.

03.10.2023 22:11 , aktualizované: 04.10.2023 09:00
debata (8)

„Podľa doterajších zistení, počas zdvihnutia kovovej futbalovej brány zo zeme smerom nahor, došlo za doposiaľ presne nezistených okolností k jej následnému pádu a zraneniu maloletej osoby,“ uviedla hovorkyňa. Zranenia, ktoré dieťa utrpelo, boli podľa polície nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahlo. Obhliadajúci lekár na zistenie presnej príčiny smrti nariadil vykonanie pitvy.

Polícia už vo veci koná a v tejto súvislosti začala po vykonaní neodkladných prvotných procesných úkonov trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Vzhľadom na citlivosť prípadu, vek maloletej osoby i s úctou k pozostalým bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme,“ uzatvára Ivanová.

Vzhľadom na citlivosť prípadu, vek maloletej osoby i s úctou k pozostalým bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme, dodala polícia.

Starostka obce hovorí o nešťastnej náhode, uviedla televízia Markíza. Deti sa snažili zdvihnúť futbalovú bránku, ale zrejme ju neudržali a jedno z detí privalila. Podľa Markízy bolo na mieste mŕtve. Popoludní mal byť na ihrisku tréning, ktorý napokon nebol, lebo ho tréner zrušil.

Na ihrisku, ktoré je verejne prístupné, sa deti hrali bez dozoru, uviedla starostka.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #nešťastie #Iliašovce