Piešťanský hotel zachvátil požiar, hostí evakuovali. Horieť zrejme začalo v saune

Požiar v hoteli Pavla v Piešťanoch sa hasičom podarilo lokalizovať. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bianka Královičová.

07.10.2023 18:56
debata (2)
V hoteli Pavla v Piešťanoch došlo k požiaru.
V hoteli Pavla v Piešťanoch došlo k požiaru.
+1V hoteli Pavla v Piešťanoch došlo k požiaru.

Podľa jej slov hasiči súbežne rozoberajú strešnú konštrukciu, aby vyhľadali a dohasili skryté ohniská požiaru. Prácu im však komplikuje silné zadymenie. Pri udalosti zasahuje viac ako 20 príslušníkov HaZZ z Piešťan, Hlohovca, Trenčína a Topoľčian s desiatimi kusmi hasičskej techniky.

„Počas zásahu asistujú profesionálnym hasičom členovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Moravany nad Váhom a Drahovce s tromi kusmi hasičskej techniky,“ doplnila Královičová.

Polícia okolie hotela uzavrela. „Z budovy bolo bez zranenia evakuovaných približne šesť osôb,“ informovala polícia.

Podľa prvotných informácií došlo k požiaru na štvrtom poschodí, pravdepodobne v priestoroch fínskej sauny. „Škody na objekte boli predbežne odhadnuté na viac ako 200 000 eur. Vzhľadom na výšku spôsobenej škody si udalosť prevzal piešťanský vyšetrovateľ,“ uviedla polícia.

Ako doplnila, na miesto už smerujú aj experti na požiare a priemyselné havárie z Kriminalistického a expertízneho ústavu Bratislava.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Piešťany