Zvýšený pohyb migrantov v Bratislave: Situácia je pod kontrolou, ubezpečuje polícia

Situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom migrantov na území hlavného mesta je v súčasnosti pod kontrolou. Ubezpečuje o tom bratislavská mestská polícia (MsP), ktorá pokračuje v priebežnom monitorovaní. Priestupky ani trestné činy, ktorých by sa migranti dopustili, zatiaľ nezaznamenala. Informuje o tom na sociálnej sieti.

09.10.2023 14:35
migranti, bratislava, mimoriadna situácia Foto: ,
Bratislava vyhlásila mimoriadnu situáciu, v meste sa koncentrujú väčšie skupiny migrantov. Na fotografii migranti v centre mesta medzi Úradom vlády a Ministerstvom financií.
debata (3)

„Mestská polícia monitoruje migrujúcich ľudí prichádzajúcich do hlavného mesta a pomáha so zabezpečením materiálnej pomoci. V týchto chvíľach najmä pre matky s deťmi,“ konštatuje.

Situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom...
Situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom...
+4Situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom...

Mestská polícia v rámci monitoringu a pomoci spolupracuje s útvarom krízového riadenia z bratislavského magistrátu. Zmapované má oblasti, v ktorých sa vyskytujú, ako aj ich počet vrátane detí. Spolu s hliadkami sú na mieste aj pracovníci z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, zástupcovia neziskových organizácii a ďalších neformálnych skupín, ktoré migrujúcim ľuďom pomáhajú. Na dianie dohliada polícia aj prostredníctvom kamerového systému.

migranti, Brodské , Kúty, hranica, Čítajte viac Bratislava vyhlásila mimoriadnu situáciu, v meste sa koncentrujú väčšie skupiny migrantov

Mestská polícia zároveň žiada obyvateľov, aby v tejto chvíli nenosili jedlo ani oblečenie. Ubezpečuje, že zásoby mesta sú v tejto chvíli dostačujúce a nie je potrebná pomoc od jednotlivcov. „Situáciu neustále monitorujeme a najzraniteľnejším osobám vieme poskytnúť s partnermi, napríklad Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, nocľah v teple,“ deklaruje mestská polícia.

SR Nové Zámky Migranti Nelegálni Registrácia NRX Čítajte viac Migranti na Slovensku zostať nechcú. Sme chudobní, xenofóbni a nepohostinní

Bratislavský magistrát vyhlásil od soboty (7. 10.) na území hlavného mesta mimoriadnu situáciu z dôvodu tranzitnej migrácie. Mestu to umožňuje operatívnejšie a efektívnejšie zvládanie poskytovania potrebnej pomoci. „Dôsledkom toho, že okolité štáty uzatvorili hranice, sa aj v hlavnom meste začínajú koncentrovať väčšie skupiny migrantov vrátane matiek s malými deťmi,“ informovali z magistrátu.

Nespokojní migranti vo Veľkom Krtíši
Video
Zdroj: TV Pravda
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #migranti