Ľudia by pre silný vietor mali zvážiť návštevu mestských lesov v Bratislave. Spadlo už niekoľko stromov

Riziko pádu konárov či stromov je pre silný vietor na západnom Slovensku zvýšené. Ľudia by preto mali zvážiť návštevu bratislavského lesoparku. Mestské lesy v Bratislave na to upozornili na sociálnej sieti.

20.10.2023 16:55
debata

„Aktuálne je u nás prvý stupeň, avšak situáciu netreba podceňovať, keďže u nás v piatok už niekoľko stromov spadlo. Zvážte preto svoju návštevu mestských lesov a dbajte na svoje bezpečie,“ skonštatovali.

Na silný vietor upozornila aj bratislavská mestská polícia. Ľudom odporúča pozatvárať okná a zaistiť dvere. V prípade nehôd spadnutých stromov, plotov či elektrického vedenia ju majú kontaktovať na linke 159.

Mestskí policajti vodičom radia, aby neparkovali v blízkosti stromov. „Vyhnite sa pohybu v lesoch a parkoch, kde by vás mohli zraniť padajúce stromy alebo zlomené konáre. Šoférujte opatrne a spomaľte,“ dodali.

Teplo aj veterno. Na juhu na nás dýchne leto
Video
Zdroj: TV Pravda

Vietor môže vo všetkých okresoch Bratislavského kraja dosiahnuť krátkodobo rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Meteorológovia pre okresy vydali výstrahu prvého stupňa. Platí do soboty (21. 10.) rána.

Schleswig / Potopa / Čítajte aj Pre búrku sa v Škótsku zastavil život, pobrežie bičovali šesťmetrové vlny. Sicília je v plameňoch
debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #počasie #vietor