Bežkyňu pri Dolnom Bare napadli tri americké buldogy, majiteľa polícia už riešila

V rukách lekárov skončila vo štvrtok 9. novembra po útoku troch psov na poľnej ceste neďaleko obce Dolný Bar v okrese Dunajská Streda 35-ročná bežkyňa. Majiteľa zvierat obvinila polícia v Dunajskej Strede z prečinu ublíženia na zdraví so sadzbou trestu odňatia slobody až na jeden rok, informovala o tom polícia Trnavského kraja na sociálnej sieti.

13.11.2023 14:33
debata (4)

Psy rasy American Bully nemali v danej chvíli pri prechádzke vôdzku ani náhubok, na ženu zaútočili bez akéhokoľvek dôvodu, pričom ju viackrát uhryzli do ruky a stehna. Polícia muža v súvislosti s útokmi jeho zvierat riešila aj predtým. V dvoch prípadoch išlo o priestupky a v jednom prípade bol za útok právoplatne odsúdený za ublíženie na zdraví.

Polícia v danej súvislosti upozorňuje majiteľov psov, že v zmysle zákona môže „venčiť“ psa mimo priestoru určeného na chov iba osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a najmä schopná zvládať zviera v každej situácii. Ten, kto psa „venčí“, je povinný predchádzať tomu, aby pes zaútočil či ohrozil človeka alebo iné zviera. Rovnako musí táto osoba zabrániť psovi, aby mohol spôsobiť škody na majetku, prírode či životnom prostredí.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #útok psa #Polícia Slovenskej republiky