Po nehode ho ratoval vrtuľník, muž ešte v ten deň podpísal reverz

Na ceste I/16 pri obci Stránska v okrese Rimavská Sobota došlo v nedeľu popoludní k dopravnej nehode, po ktorej jedného z účastníkov so zraneniami do nemocnice transportovali leteckí záchranári. Muž však podpísal reverz a z nemocnice odišiel. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

13.11.2023 14:55
debata

K dopravnej nehode došlo podľa polície po tom, ako vodič vozidla značky Seat nedal prednosť vozidlu značky Škoda, ktorého vodič pri zrážke utrpel ťažké zranenia. „Zranila sa aj posádka vozidla Seat, ktorú tvorili traja muži. Z nich sa zranil jeden ľahko a jeden musel byť prevezený leteckou záchrannou službou do nemocnice v Banskej Bystrici,“ priblížila polícia.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti / Čítajte viac Bežkyňu pri Dolnom Bare napadli tri americké buldogy, majiteľa polícia už riešila

Podľa polície nebolo bezprostredne po nehode jasné, kto vozidlo značky Seat šoféroval. U dvoch účastníkov, ktorí sa vo vozidle nachádzali, bola dychová skúška na prítomnosť alkoholu pozitívna. U 40-ročného muža, ktorého z miesta nehody prevážal záchranársky vrtuľník, bol na zistenie prítomnosti alkoholu nariadený odber biologického materiálu. Podľa polície muž v Banskej Bystrici podpísal reverz a z nemocnice odišiel.

Polícia v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Na miesto udalosti bol privolaný aj znalec z odboru cestná doprava.

debata chyba
Viac na túto tému: #dopravná nehoda