Pokračovanie článku: Lyžiarska sezóna štartuje už o pár dní. Ako sa vám predraží lyžovačka? Pozrite si prehľad cien skipasov

Množstvo noviniek

Ideálne podmienky na zasnežovanie väčšina stredísk zatiaľ nemá – musia čakať na tuhšiu zimu. „Žiaľ, teploty nám to zatiaľ neumožňujú,“ hovorí Dominika Donovalová z lyžiarskeho strediska PARK SNOW Donovaly. Štart už ale naplánovali na 9. decembra, kedy tam chystajú veľkú Opening party. Predpokladajú, že dovtedy sa počasie umúdri. „V prípade, že by boli snehové podmienky lepšie už pred týmto termínom, lyžiarsku prevádzku spustíme skôr,“ uviedla Donovalová. Zároveň objasnila, že cena jednodňového skipasu je v hlavnej sezóne rovnaká, ako minulý rok a to 39 eur.

„Rovnako je to aj u sezónneho skipasu, ktorý platí celý rok a má ešte viac benefitov. V predpredaji sa dal kúpiť už od 229 eur,“ podotkla s tým, že v stredisku chystajú množstvo noviniek. Zdôraznila, že za rovnaké ceny ako vlani dostanú ich klienti viac.

„Budeme mať rozšírený Riders park, novú Crossovú dráhu, BIG AIR, viacero zaujímavých športovo-zábavných eventov a prvú permanentnú tréningovú zjazdovku, kde si počas RACE FRESH TRACK môžu lyžiari zmerať sily počas tejto zážitkovej rannej lyžovačky,“ uzavrela Donovalová.

peter dovhun Čítajte aj Exminister Dovhun zarobil dvakrát. Odstupné mal aj z Ódorovej vlády, aj zo SEPS-u

Ski Tále na Horehroní, pod južnými svahmi Chopka, plánuje spustiť lyžiarsku sezónu najskôr 25. decembra. Miroslava Rybovičová z tamojšieho marketingového oddelenia upozornila, že otvoria v závislosti od poveternostných podmienok. Na zasnežovanie je tam podľa nej stále príliš teplo.

„Samozrejme, kolegovia sú už pripravení. Akonáhle začne mrznúť, spustíme to,“ poznamenala Rybovičová. Ceny skipasov zatiaľ nezverejnili, no v porovnaní s minulou sezónou vraj pôjdu hore len o výšku inflácie. Tá momentálne dosahuje niečo cez sedem percent. Celodenný skipas tam stál vlani, v top sezóne, 35 eur, takže teraz by to mohlo stúpnuť o viac ako dve eurá.

Cenník 1-dňových skipasov (v deň otvorenia) Pokladňa Terminál Online
       
Jasná 59 € 49 € 39 €
       
Štrbské Pleso 47 € 45 € 24 €
       
Tatranská Lomnica 49 € 45 € 34 €  
       
Donovaly 35 € 30 €

© Autorské práva vyhradené

13 debata chyba
Viac na túto tému: #jasná #Žilinský kraj