Muž obvinený z pobodania ženy vo vlaku na Spiši ostáva vo väzbe

Muž stíhaný za pobodanie 22-ročnej ženy v rýchliku pri Spišskej Novej Vsi ostáva vo väzbe. "Krajský súd v Košiciach zamietol sťažnosť obvineného Mateja Š. proti rozhodnutiu Mestského súdu v Košiciach o vzatí do väzby," uviedla hovorkyňa košického krajského súdu Anna Pančurová.

27.11.2023 12:25
debata (3)
Agresívny muž zaútočil na cestujúcu v rýchliku
Video
Zdroj: ta3

Krajský súd sa tak stotožnil s dôvodmi a názorom sudkyne pre prípravné konanie mestského súdu a 22. novembra na neverejnom zasadnutí potvrdil jej rozhodnutie.

Minister vnútra o posilnení hliadok vo vlakoch
Video
Zdroj: TV Pravda

Dvadsaťdeväťročný muž z okresu Spišská Nová Ves čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva. V prípade dokázania viny mu hrozí podľa polície trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Polícia zasahovala po útoku na mladú ženu vo vlaku Čítajte viac Pobodaná študentka aj zbitý vodič. Útoky v hromadnej doprave rieši polícia. Hrozí, že niektoré linky zrušia

Mladú ženu mal napadnúť 1. novembra vo vlaku R 762 smerujúcom z Košíc do Žiliny. Okrem bodných rán na krku utrpela žena aj rezné poranenia na rukách. Do spišskonovoveskej nemocnice ju záchranári priviezli so stredne ťažkými zraneniami.

3 debata chyba