Pri odvoze papiera v Bratislave sa do lisovacej časti vozidla dostal muž

V bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves sa vo štvrtok o 7.15 h pri odvoze papiera dostal do lisovacej časti vozidla 50-ročný muž. Podľa manažérky komunikácie spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Zuzany Balkovej nedošlo k spusteniu lisovacieho zariadenia.

07.12.2023 09:30 , aktualizované: 11:01
debata (2)

„Zamestnanci OLO okamžite zareagovali a zavolali všetky záchranné zložky. Muž vo veku 50 rokov má poranenia dolnej časti tela a je v stabilizovanom stave,“ informovala Balková. Udalosť je v súčasnosti predmetom policajného vyšetrovania. Bližšie informácie k tejto udalosti poskytne spoločnosť neskôr.

Ako doplnila bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, policajtov dnes ráno vyslali na ulicu Milana Pišúta, kde sa podľa oznámenia mala nachádzať zranená osoba, ktorú počas zberu smetí vysypali spolu s kontajnerom pracovníci OLO do nákladného priestoru vozidla. Policajti zistili, že ide o 50-ročného muža pravdepodobne bez domova. Zraneného muža previezli do nemocnice na ošetrenie. Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava IV.

hviezdko Čítajte viac V Bratislave smetiarske auto zlisovalo muža

„Táto udalosť nás mrzí. Žiaľ, práve v chladných mesiacoch ľudia bez domova hľadajú útočisko pred zimou v zberných nádobách na papier," uviedla Balková. Ako dodala, oblasti so zvýšenou pravdepodobnosťou výskytu podobných udalostí monitorujú spoločne s organizáciami, ktoré sa starajú o ľudí bez domova. „Tie zároveň ľudí bez domova pravidelne informujú o nebezpečí spojenom s prespávaním v kontajneroch," doplnila.

Posádky OLO podľa Balkovej kontajnery pred výsypom vizuálne kontrolujú a sú pre prípad takýchto udalostí preškolené. „Sú poučené, ako v takýchto mimoriadnych situáciách reagovať a pomôcť ľuďom bez domova," poznamenala Balková. Ako dodala, pracujú aj na dlhodobom riešení a technickom vybavení svojich vozidiel tak, aby vedeli do budúcna týmto situáciám predchádzať.

nocľaháreň, Banská Bystrica Čítajte viac Jedna z prvých slovenských nocľahární funguje už tri desaťročia. Na konte má státisíce prenocovaní
2 debata chyba
Viac na túto tému: #OLO #smetiarske auto