Z vraždy staršej ženy v Rimavskej Sobote obvinili jej syna

Z vraždy 62-ročnej ženy, ktorej telo našli v utorok 5. decembra v jednom z bytov na ulici Ludvika Svobodu v Rimavskej Sobote, vyšetrovateľ obvinil syna nebohej ženy.

07.12.2023 11:12
debata

Ako informuje na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia, vyšetrovateľ tak rozhodol na základe doteraz získanej dôkaznej situácie. Vykonaná súdna pitva potvrdila, že 62-ročná žena zomrela na následky zranení. Tieto utrpela po závažnom násilnom útoku, z ktorého je obvinený jej syn. Vyšetrovateľ podal podnet na návrh vzatia obvineného do vyšetrovacej väzby.

V utorok si situácia vyžiadala zásah polície aj hasičov. Na mieste sa nachádzal 30-ročný syn mŕtvej ženy, ktorý odmietal otvoriť byt. Po násilnom otvorení muž nožom ohrozoval policajtov v uniforme. „Nerešpektoval výzvy policajtov a z uvedeného dôvodu vznikla obava, že osoba bude v útoku pokračovať, policajti použili donucovacie prostriedky a muža sa hliadke podarilo spacifikovať a zadržať," dodáva polícia. Nájdené telo ženy už po prvotných zisteniach vykazovalo zavinenie jej smrti inou osobou a závažným násilným spôsobom.

polícia, policajná páska Čítajte viac V byte našli telo mŕtvej ženy, mohlo ísť o násilný skutok
debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #vražda #Rimavská Sobota