Podvodníci to skúšali opäť. Úspory zachránil dôchodkyni taxikár. S policajtmi vymysleli plán

Dobre známy scenár, v tomto prípade so šťastným koncom. Vystrašená dôchodkyňa nastúpila k taxikárovi do auta, aby ju odviezol do banky. V obálke so sebou mala hotovosť, ale potrebovala viac. Syn totiž havaroval, zrazil dieťa a je v nemocnici. Aby neskončil vo väzení, treba zaplatiť.

11.12.2023 13:10
debata
Finančné podvody: Ako rozlíšiť serióznu firmu od podvodníka a ako neprísť o úspory?
Video

Podvodníci kontaktovali dôchodkyňu z Bratislavy, ktorú zmanipulovali príbehom o dopravnej nehode. Dokonca jej aj zavolali taxík, ktorý ju mal odviezť do banky po peniaze. Taxikár Martin však tušil, že nebude všetko s kostolným poriadkom. Ženy sa začal vypytovať na detaily. Keď povedala, že volal lekár z nemocnice, bolo mu jasné, že ide o podvod, všimli si tvnoviny.sk. Jeho pohotovú reakciu aj akciu s policajtmi zachytila ​​kamera, ktorú mal v taxíku.

Taxi / Taxík / Taxikár / Čítajte viac Všímavý taxikár zabránil podvodu a seniorovi zachránil celoživotné úspory

Mladý taxikár si spomenul na kolegu, ktorý pred pár dňami zachránil inému dôchodcovi 25-tisíc eur. Chcel preto, aby dôchodkyňa synovi zavolala. Snažil sa ju upokojiť a vysvetliť, že sa zrejme stala obeťou podvodníkov. Bola však natoľko rozrušená, že mu nechcela uveriť. So synom sa im spojiť nepodarilo. Kontaktovali preto políciu.

dôchodkyňa, peňaženka, peniaze, dôchodok Čítajte viac Rekordný podvod: 73-ročnú seniorku okradli o 275 900 eur. Za 22 dní jej telefonovali 160-krát

S rodinou dôchodkyne sa napokon skontaktovali a potvrdili, že k žiadnej nehode nedošlo. Taxikár sa ešte snažil s policajtmi nájsť muža, ktorý chcel od dôchodkyne vylákať peniaze. Tváril sa, že nemá zaplatené za jazdu. Muž na druhej strane mu však iba povedal, že nech ide domov. Dôchodkyňu na mieste nikto nečakal, zrejme mala obálku iba niekde odložiť.

@5startaxi #foryou #foryourpage #foryoupage #5startaxi #bratislava #podvodnik #peniaze #fyp #taxi #protebe ♬ original sound - 5STARTAXI - 5STARTAXI☑️
debata chyba
Viac na túto tému: #podvod