Na Orave dokázali, že to ide, keď si vyhrnú rukávy. Vybudovali desiatky kilometrov novej kanalizácie

Oravská vodárenská spoločnosť spustila v jarných mesiacoch v roku 2022 na dolnej Orave výstavbu verejnej kanalizácie v dĺžke 31 kilometrov. Pripojiť by sa na ňu malo približne 755 rodín v obciach Žaškov a Párnica. Ide o projekt „Odkanalizovanie obcí dolnej Oravy – Žaškov, Párnica, Oravská Poruba, Veličná.“

15.12.2023 11:40
debata (1)

Orava patrí s krásnou prírodou a zaujímavosťami medzi naše najkrajšie a najvyhľadávanejšie regióny. O to, aby tunajší obyvatelia, ale aj návštevníci Oravy, mali k svojej spokojnosti zabezpečené všetky služby, sa musia dennodenne starať viaceré firmy a inštitúcie.

Nezastupiteľné miesto patrí Oravskej vodárenskej spoločnosti, akciovej spoločnosti, so sídlom v Dolnom Kubíne. Projekt bol spolufinancovaný z Kohézneho fondu Európskej únie zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a z vlastných zdrojov prijímateľa- Oravskej vodárenskej spoločnosti.

O tom, ako oravskí vodári pracujú, prezradia viac na videu.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

Oravská vodárenská spoločnosť z Dolného Kubína
Video
Zdroj: mReportér: Milan Kosec
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR

Výsledkom úsilia všetkých všetkých strán je 31 kilometrov kanalizačnej sústavy gravitačného a výtlačného potrubia, 879 kusov kanalizačných prípojok a 6 kusov čerpacích staníc.

Diviaky, cesta, mReportér Čítajte viac Diviaky vbehli vodičovi v Bratislave rovno do cesty. Okamžite musel reagovať

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Orava #kanalizácia #vodárenská spoločnosť #mREPORTÉR