Očarujúce miesto, ktoré patrí k najkrajším vrchom s výhľadom na Slovensku, stále láka množstvo turistov

Strážov je najvyšší vrch Strážovských vrchov. Má výšku 1213 metrov nad morom. Leží na hranici Žilinského a Trenčianskeho kraja. Na jeho vrchole sa nachádza drevený dvojkríž a skalné bralo. Z vrcholu je nádherný výhľad na okolité pohoria.

09.01.2024 05:00
debata (1)

„Skončili sviatky a ja som mohla z práce ísť do mojej milovanej prírody. Konečne som mohla počuť šum potoka, spev vtáctva, stretnúť divú zver, nadýchať sa čerstvého vzduchu a vyčistiť si hlavu. Vyrazila som z Čičmian na Lúku pod Strážovom a odtiaľ na vrch Strážov. Bol krásny slnečný deň. V horách bolo ešte dosť snehu, ale v dedine sa už pomaly topil. Na vrchole sú nádherné výhľady na okolitú prírodu. Bol krásny slnečný deň s dobrou viditeľnosťou na krásny vrch Kľak, Malú Fatru a Martinky. Mám rada pobyt v prírode, je to niečo neskutočné čo sa nedá opísať slovami, to musí človek len zažiť,“ vyjadrila svoje pocity naša mReportérka Ľubka.

Video nám poslala naša čitateľka cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

Vrch Strážov
Video
Zdroj: mReportérka: Ľubomíra Šeroňová
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Zasnežené ráno, Šumiac, mReportér Čítajte viac Toľko snehu im môže závidieť celé Slovensko. Ľudia pri malebnej dedinke sa zobudili do rozprávkového rána
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčiansky kraj #Žilianský kraj #Strážovské vrchy #mREPORTÉR