Zažite atmosféru Liptovskej Mary a Západných Tatier teraz v zime. Pozrite si obľubené miesta očami mReportéra

Liptovská Mara je druhou najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Nachádza sa v Liptovskej kotline, obklopená hrebeňmi Západných Tatier a Chočských vrchov. Nádrž bola postavená v rokoch 1969-1975. Pri výstavbe bolo zaplavených 13 obcí, z toho 12 úplne, Liptovský Trnovec čiastočne. Spolu bolo presídlených 940 rodín, čo predstavovalo viac ako 4 tisíc obyvateľov.

12.01.2024 05:00
debata

Dnes je obľúbenou turistickou destináciou, kde sa môžete nielen kúpať, ale aj člnkovať, jazdiť na vodných bicykloch, alebo vodných skútroch. V okolí nádrže sa nachádzajú aj ďalšie turistické atrakcie, ako je aquapark Tatralandia, hrad Likava, skanzen v Pribyline a mnohé iné. Liptovská Mara je krásna prírodná scenéria, ktorá ponúka množstvo aktivít pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

Liptovská Mara a v pozadí Západné Tatry
Video
Zdroj: mReportér: Róbert Repka
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Večerná Bratislava, mReportér Čítajte viac Výhľad na nočnú Bratislavu z vtáčej perspektívy, aký neuvidíte každý deň. Dominanta mesta a okolie sú nádherné
debata chyba
Viac na túto tému: #Západné Tatry #Liptovská Mara #mREPORTÉR