Ohavný prípad na východnom Slovensku. Muž zneužíval deti a nakazil ich pohlavnou chorobou

Polícia v Michalovciach rieši odporný prípad. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície obvinil zo zločinu sexuálneho zneužívania, prečinu ohrozovania pohlavnou chorobou a zločinu sexuálneho násilia v štádiu pokusu 31-ročného muža z okresu Sobrance.

15.01.2024 14:14
debata (15)
Soňa Grauzlová: Pri detských obetiach je časté, že dieťa zobchoduje rodič alebo niekto z rodiny
Video
Zdroj: TV Pravda

Michalovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby. Sudca michalovského súdu podnetu vyhovel a muž už „sedí“ vo vyšetrovacej väzbe, informovala polícia na sociálnej sieti.

„Vzniesť obvinenie bolo možné na základe dôkaznej situácie, na podklade doposiaľ zadovážených dôkazov i vykonaných potrebných procesných úkonov. Keďže v tomto prípade sú poškodenými osobami viaceré maloleté deti, bolo potrebné a priam nevyhnutné, postupovať veľmi citlivo, primerane veku i dôsledkom, ku ktorým došlo,“ uviedla polícia.

deti, migranti, usa, mexiko Čítajte viac Deti ako korisť. Obchod s bielym mäsom často prebieha so súhlasom rodičov, najmladšia obeť má len osem rokov

Výsledkom bolo zistenie, že poškodené maloleté osoby spájala jedna a tá istá osoba – osoba obvineného. Rovnaké bolo nielen miesto, ale i spôsob, akým ku spáchaniu skutkov dochádzalo. Obvinený muž dokonca používal aj rovnakú „návnadu“, akou maloletých presvedčil splniť jeho úmysly.

Doposiaľ sa podarilo stotožniť 3 maloleté deti (7, 8 a 11 rokov), ktoré boli po kontakte s obvineným mužom pozitívne diagnostikované na pohlavne prenosné ochorenie. Ďalšie, naďalej prebiehajúce vyšetrovanie však preukazuje, že nie je vylúčené, že počet nakazených maloletých osôb bude ešte vyšší.

Aby však nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu ďalšieho vyšetrovania, no predovšetkým vzhľadom na citlivosť prípadu a nízky vek poškodených osôb, bližšie ani podrobnejšie informácie nie je vhodné zverejňovať, dodali policajti.

Manželský pár zneužíval mladé dievčatá. Počet obetí rastie
Video
15 debata chyba
Viac na túto tému: #sexuálne zneužívanie #sexuálne zneužívanie detí