Riskoval na mokrej vozovke, dostal šmyk. Výsledok? Dvaja mŕtvi mladíci

Cesta II/517 v miestnej časti obce Domaniža Kardošova Vieska v Považskobystrickom okrese je momentálne pre vážnu dopravnú nehodu uzavretá. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

15.01.2024 18:44 , aktualizované: 19:20
nehoda Foto:
Vozidlo po tragickej nehode v obci Domaniža v pondelok 15. januára 2024.
debata (9)

Pri nehode zomreli podľa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR dvaja ľudia. „18-ročný vodič po prejdení ľavotočivej zákruty začal predchádzať pred ním idúce vozidlo, pričom dostal na mokrej vozovke šmyk a narazil bočnou stranou vozidla do rohu rodinného domu. Dvaja mladíci vo veku 17 a 22 rokov bohužiaľ pri nehode utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla polícia.

Ako informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková, v aute, ktoré narazilo do pevnej prekážky, sa viezli štyria ľudia.

Okamžitá resuscitácia bola u dvoch pasažierov neúspešná. „Lekár leteckých záchranárov si prevzal do svojej starostlivosti 18-ročného vodiča, ktorý utrpel vážne poranenie panvy s podozrením aj na poranenie vnútorných orgánov. Po stabilizovaní vitálnych funkcií bol v spolupráci s pozemnými záchranármi pacient prevezený na futbalové ihrisko, kde medzitým pristál vrtuľník. Záchranári ho preložili na palubu a s vážnymi poraneniami viacerých častí tela bol letecky prevezený na urgentný príjem Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline," doplnila Hopjaková.

Šialenou jazdou na D1 vletel na pumpu. Rozmlátil stojany
Video

Polícia dodala, že aj v týchto chvíľach (krátko po 19. hodine) na mieste vykonáva prvotné procesné úkony za účelom objasnenia príčin a okolností tejto tragickej udalosti s tým, že začaté bude trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Domaniža #tragická dopravná nehoda #Polícia Slovenskej republiky