Jeho skalný masív je nenapodobiteľný. Na Slovensku sa môžeme pochváliť takýmto vrchom

Vápeč je 956 metrov vysoký vrch v Strážovských vrchoch. Nachádza sa nad obcou Horná Poruba, približne 9 kilometrov juhovýchodne od Ilavy. Jeho vrchol a blízke okolie tvoria rovnomennú národnú prírodnú rezerváciu. Je známy svojimi vápencovými skalami, ktoré vytvárajú dramatické bralá. Z vrcholu je krásny výhľad do údolia Váhu a na pohorie Bielych Karpát.

02.02.2024 05:00
debata

Vápeč patrí k najkrajším a turisticky najatraktívnejším v Strážovských vrchoch. Tvarom a príkrymi vápencovými bralami vo vrcholovej časti pripomína fatranský Rozsutec. Veľmi pekné je aj jazierko pod Vápečom, ktoré je plné rýb.

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

Vápeč - vrch Strážovských vrchov
Video
Zdroj: mReportérka: Ľubomíra Šeroňová
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Tatranský ľadový dóm, Hrebienok, mReportér Čítajte viac Unikátny Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vás svojou krásou dostane. Pozrite si zábery priamo odtiaľ
debata chyba
Viac na túto tému: #Ilava #Váh #Strážovské vrchy #mREPORTÉR