Saleziáni Dona Bosca existujú na Slovensku už sto rokov. V Novej Dubnici to patrične oslávili

31. január je okrem dňa, kedy žiaci a študenti dostávajú vysvedčenia, aj dňom sviatku dona Bosca, zakladateľa saleziánov, ktorí si v tomto roku pripomínajú 100. výročie svojho príchodu na Slovensku. V Spojenej škole sv. Jána Bosca v Novej Dubnici, začali oslavy svätou omšou a odovzdávaním výpisov vysvedčení žiakom prvého stupňa.

01.02.2024 11:54
debata

Už počas tejto slávnostnej chvíle boli oblečení v kostýmoch a pripravení na karneval, ktorý nasledoval. V tom čase sa ich starší kolegovia, žiaci druhého stupňa ZŠ a študenti gymnázia a technického lýcea zameraného na programovanie, stretli na spoločnom slávení svätej omše zo sviatku patróna ich školy.

Oslavy Dona Bosca v Novej Dubnici
Video
Zdroj: mReportér: Daniel Imriška

Oslavy pokračovali večernou svätou omšou pre všetkých farníkov, ktorej predsedal direktor novodubnickej komunity saleziánov, don František Kubovič. V jej závere vyhodnotil aj florbalový turnaj na počesť don Bosca, ktorý nedávno prebehol a pozval všetkých na pohostenie do priestorov oratória. Rozhovory pri prestretých stoloch spestril mládežnícky tanec a živá hudba.

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Tatranský ľadový dóm, Hrebienok, mReportér Čítajte viac Unikátny Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vás svojou krásou dostane. Pozrite si zábery priamo odtiaľ
debata chyba
Viac na túto tému: #Nová Dubnica #saleziáni #mREPORTÉR