Bratislava chce tento rok rozšíriť regulované parkovanie o ďalšiu lokalitu

Hlavné mesto plánuje tento rok spustiť ďalšiu zónu regulovaného parkovania v bratislavskom Ružinove. Má ísť o lokalitu RU3 - Trávniky, ktorú ohraničujú ulice Ružinovská, Tomášikova, Prievozská a Bajkalská.

05.02.2024 10:34
Parkovanie / Regulované zóny / PAAS / Foto: ,
debata (2)

Návrh projektu organizácie dopravy chce obyvateľom priblížiť v pondelok podvečer online. Pripomienky je možné podávať do 18. februára. Informuje o tom na webovej stránke www.paas.sk, ktorá je venovaná projektu regulovaného parkovania.

Video
Za parkovanie majú v Bratislave platiť všetci (Archívne video)

„Projekt organizácie dopravy navrhuje vyznačenie parkovacích miest zaradených do regulovaného parkovania PAAS,“ približuje bratislavský magistrát s tým, že v regulovaných zónach bude možné parkovať len na vyznačených parkovacích miestach alebo parkovacích pásoch.

Dopravný návrh je zároveň zverejnený na webe PAAS, obyvateľom bude predstavený o 17.00 h online s možnosťou kladenia otázok. Otázky a pripomienky k návrhu projektu bude možné posielať do 18. februára prostredníctvom e-mailovej adresy pripomienky@paas.sk.

Hlavné mesto tým chce nadviazať na zónu RU3 – Štrkovec, ktorú spustilo ešte vlani v októbri. Lokality Štrkovec a Trávniky majú následne tvoriť jednu PAAS zónu. „To znamená, že PAAS parkovacie karty vydané pre lokalitu RU3 – Štrkovec budú platné aj v lokalite RU3 – Trávniky,“ podotýka magistrát.

Systém Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom roka 2022 v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Minulý rok k nim pribudli ďalšie lokality. Spustiť ďalšie nové zóny regulovaného parkovania plánuje hlavné mesto aj v roku 2024, a to v Dúbravke či Karlovej Vsi.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Ružinov #PAAS #regulované parkovanie