Podľa údajov oddelenia seizmológie SAV malo zemetrasenie magnitúdo 2,7. Epicentrum zaznamenali pri obci Jankovce v okrese Humenné. Podľa Csicsaya išlo o doteraz najsilnejší dotras, ktorý zároveň ľudia pocítili najintenzívnejšie.
Starosta obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou Ján Cmár potvrdil, že obyvatelia cítili otrasy trvajúce pár sekúnd, ktorým predchádzal hluk. „Aktuálne škody nemáme hlásené, no budeme to zisťovať,“ doplnil starosta.
Starosta Baškoviec v okrese Humenné Pavol Tamáš uviedol, že otrasy boli jasne cítiť. Ani tam zatiaľ neevidujú novovzniknuté škody spôsobené zemetrasením. Koordinátorka pomoci pre obce postihnuté zemetrasením v Prešovskom samosprávnom kraji Lucia Sukeľová uviedla, že očakávajú nahlasovanie škôd v piatok (23. 2.).
Čítajte viac Roztriaslo domy, kývali sa lampy, na Domaši utrhlo loď. Východ Slovenska zasiahlo zemetrasenie, magnitúda mohla byť 4,9Seizmológovia Slovenskej akadémie vied zaznamenali po silnom zemetrasení na východnom Slovensku s magnitúdou 4,9 do februára v okolí viac ako desať lokalizovaných slabých dotrasov, väčšinu s lokálnou magnitúdou 1 až 1,5, a niekoľko desiatok nelokalizovaných javov. Má ísť o bežný jav po hlavnom zemetrasení.
Čítajte viac Ako po nálete. Otrasy v Ďapalovciach poškodili takmer všetky domy, mimoriadnu situáciu vyhlásili v celom Prešovskom krajiZemetrasenie na východe Slovenska z 9. októbra malo epicentrum v obci Ďapalovce (okres Vranov nad Topľou) a lokálnu magnitúdu 4,9. Niekoľko sekundové otrasy spôsobili materiálne škody, obete na životoch ani zranenia hlásené neboli. Zasiahnutých v kraji bolo 24 obcí okresov Vranov n/Topľou, Humenné a Stropkov. Škody dosiahli výšku 16 miliónov eur, z toho 10 miliónov eur na súkromnom majetku obyvateľov obce. Odhadovaná škoda na majetku verejnej správy, ako sú obecné úrady, kultúrne, sociálne a školské zariadenia, je približne 3,5 milióna eur. Poškodených bolo tiež 31 kostolov, pričom škody na chrámoch boli vyčíslené na 2,5 milióna eur.