Podľa údajov oddelenia seizmológie SAV malo zemetrasenie magnitúdo 2,7. Epicentrum zaznamenali pri obci Jankovce v okrese Humenné. Podľa Csicsaya išlo o doteraz najsilnejší dotras, ktorý zároveň ľudia pocítili najintenzívnejšie.
Starosta obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou Ján Cmár potvrdil, že obyvatelia cítili otrasy trvajúce pár sekúnd, ktorým predchádzal hluk. „Aktuálne škody nemáme hlásené, no budeme to zisťovať,“ doplnil starosta.
Starosta Baškoviec v okrese Humenné Pavol Tamáš uviedol, že otrasy boli jasne cítiť. Ani tam zatiaľ neevidujú novovzniknuté škody spôsobené zemetrasením. Koordinátorka pomoci pre obce postihnuté zemetrasením v Prešovskom samosprávnom kraji Lucia Sukeľová uviedla, že očakávajú nahlasovanie škôd v piatok (23. 2.).

Seizmológovia Slovenskej akadémie vied zaznamenali po silnom zemetrasení na východnom Slovensku s magnitúdou 4,9 do februára v okolí viac ako desať lokalizovaných slabých dotrasov, väčšinu s lokálnou magnitúdou 1 až 1,5, a niekoľko desiatok nelokalizovaných javov. Má ísť o bežný jav po hlavnom zemetrasení.

Zemetrasenie na východe Slovenska z 9. októbra malo epicentrum v obci Ďapalovce (okres Vranov nad Topľou) a lokálnu magnitúdu 4,9. Niekoľko sekundové otrasy spôsobili materiálne škody, obete na životoch ani zranenia hlásené neboli. Zasiahnutých v kraji bolo 24 obcí okresov Vranov n/Topľou, Humenné a Stropkov. Škody dosiahli výšku 16 miliónov eur, z toho 10 miliónov eur na súkromnom majetku obyvateľov obce. Odhadovaná škoda na majetku verejnej správy, ako sú obecné úrady, kultúrne, sociálne a školské zariadenia, je približne 3,5 milióna eur. Poškodených bolo tiež 31 kostolov, pričom škody na chrámoch boli vyčíslené na 2,5 milióna eur.