Škoda po požiari vo Viničnom dosiahla 200-tisíc eur, polícia začala trestné stíhanie

Hasiči zasahovali pri požiari budovy v lokalite Pri mlyne v obci Viničné v okrese Pezinok. Majiteľovi predbežne vyčíslili škodu na vyše 200 000 eur, informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči.

01.03.2024 11:38 , aktualizované: 14:52
požiar Foto:
Požiar objektu vo Viničnom v piatok 1. marca 2024.
debata
Mohutný požiar strechy bytovky v bratislavskom Ružinove
Video

V súvislosti s požiarom sa začalo trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Informovala o tom bratislavská polícia s tým, že presné príčiny a ďalšie okolnosti požiaru sa vyšetrujú.

„V súvislosti s požiarom nedošlo k zraneniu osôb. Privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov nevylúčil cudzie zavinenie. Približná škoda na majetku bola vyčíslená na 200 000 eur,“ priblížila na sociálnej sieti.

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii vo Viničnom. „Hasiči po príjazde na miesto udalosti prieskumom zistili, že sa ide o požiar strechy a vrchného poschodia. Zasahujúci hasiči požiarisko rozdelili na tri zásahové úseky a požiar po viac ako hodine lokalizovali,“ priblížil Koči. Hasiči podľa neho momentálne pracujú na zalievaní lokálnych ohnísk a zároveň budovu ochladzujú.

Pri udalosti zasahovalo viac ako 20 hasičov z hasičských staníc v Senci a Pezinku a z Bratislavy so siedmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež aj štyria členovia Dobrovoľného hasičského zboru Svätý Jur s jedným kusom hasičskej techniky.

debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #Hasičský a záchranný zbor #Viničné