Mimoriadna situácia na Kysuciach: Vo fabrike s chemikáliami vypukol požiar

Vo fabrike na výrobu chemických látok v Kysuckom Novom Meste vypukol v utorok krátko pred 14. hodinou požiar. Na mieste zasahujú desiatky hasičov so 16 kusmi techniky, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Mária Pohanková Zahatlanová.

26.03.2024 15:01 , aktualizované: 16:10
debata (3)
Zásah hasičov pri požiari vo fabrike na výrobu chemických látok
Video

„Prieskumom na mieste bolo zistené, že horí výrobná hala a v nej sa nachádzajúce výrobné linky,“ priblížila hovorkyňa s tým, že požiar sa podarilo krátko pred 14.50 h lokalizovať. Hasiči na mieste aktuálne pokračujú v jeho likvidácii.

„Na miesto udalosti bolo postupne vyslaných 37 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru,“ spresnila. Ide o hasičov z Kysuckého Nového Mesta, Čadce, Turzovky, Bytče či Žiliny. Zasahuje aj jednotka zo Strednej odbornej školy Požiarnej ochrany Ministerstva vnútra SR v Žiline a dobrovoľní hasiči z Horného Vadičova i Kysuckého Lieskovca.

Starostovia z okolitých obcí obyvateľov vyzvali, aby nevychádzali von a neotvárali okná. Priestor je uzavretý a hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch.

Požiar vypukol vo firme MarPin, ktorá patrí medzi najväčších producentov rozpúšťadiel, riedidiel, farieb a autochémie na Slovensku. „Ukázalo sa že sa jedná o toluén a látky, z ktorých sa vyrába letná zmes do ostrekovačov,“ informoval šéf hasičov v Žilinskom kraji Stanislav Zdařil.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #požiar