Polícia začala v súvislosti s požiarom v Stropkove trestné stíhanie

Polícia začala v súvislosti so stredajším (17. 4.) požiarom v Stropkove trestné stíhanie. Po požiari, ktorý zničil deväť obydlí, ostalo bez strechy nad hlavou 49 tamojších obyvateľov, z nich 29 detí.

19.04.2024 17:17
debata (2)
Pre požiar v Stropkove vyhlásili mimoriadnu situáciu
Video
Zdroj: TA3

„V stredu pol hodinu po polnoci došlo v lokalite Za jarkom k požiaru, ktorý sa postupne rozšíril na viaceré obydlia. Obydlia neboli evidované na katastri nehnuteľností. Vzniknutá škoda doposiaľ nebola vyčíslená. Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecné ohrozenie,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Stropkov / Chatrče / Čítajte viac Požiar v Stropkove zničil deväť chatrčí, na ulici skončilo 46 ľudí vrátane desiatich detí. Vyhlásili mimoriadnu situáciu

Pre 42 ľudí mesto zabezpečilo ubytovanie vo vykurovaných stanoch v areáli Základnej školy na Hrnčiarskej ulici, zvyšných sedem prichýlili príbuzní. V školskej jedálni majú zabezpečenú stravu a k dispozícii sociálne zariadenia. Slovenský červený kríž im zabezpečil hygienické potreby.

Na snímke Rómovia rozoberajú zhorené chatrče po... Foto: TASR, František Iván
SR Požiar Osada Stropkov Situácia Mimoriadna POX Na snímke Rómovia rozoberajú zhorené chatrče po stredajšom požiari, ktorý zničil deväť obydlí v lokalite Za jarkom v Stropkove vo štvrtok 18. apríla 2024. Požiar o strechu nad hlavou pripravil 49 ľudí, z toho 29 detí. V meste Stropkov vyhlásili mimoriadnu situáciu a samospráva zabezpečila náhradné ubytovanie v areáli Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v stanoch a zároveň tam zabezpečila aj stravu.

Radnica chce z krátkodobého hľadiska zabrániť pokračovaniu nekontrolovanej výstavby a postihnutým rodinám zabezpečiť kontajnerové bývanie, na ktoré bude hľadať externé zdroje.

V roku 2022 mesto začalo dlhodobý projekt, a to takzvané jednoduché pozemkové úpravy. „Celá lokalita by mala byť po jeho ukončení majetkovo-právne vysporiadaná vo vlastníctve mesta a následne je tam plánovaná výstavba bytov nižšieho štandardu. Pomôže to Rómom, mestu i majorite a postupnosťou krokov sa podarí odstrániť desaťročia budovanú osadu na periférii,“ vysvetlil primátor Ondrej Brendza.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Stropkov