Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom. Zranilo sa pri nich spolu päť osôb, z toho jedna ťažko. Trenčianska krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

20.04.2024 19:29
nehody Foto:
Pri dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu 20. apríla 2024 v Brezovej pod Bradlom, zasahoval aj vrtuľník.
debata

Zranenie štyroch osôb si vyžiadala nehoda na ceste II/499 v smere na Košariská. „Sedemdesiatse­demročný vodič osobného motorového vozidla sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, v dôsledku čoho zišiel mimo cesty,“ opísali policajti.

Vo vozidle sa v čase nehody nachádzali štyri dospelé osoby. Vodič vozidla a dvaja spolujazdci utrpeli ľahšie zranenia, 77-ročnú ženu vo vážnom stave záchranári letecky transportovali do nemocnice. Na miesto nehody privolali aj znalca z odboru cestnej dopravy. Dychová skúška u vodiča bola negatívna.

K druhej nehode došlo v Brezovej pod Bradlom v časti U Minárčiných. „Dvadsaťdeväťročná vodička pravdepodobne neprispôsobila rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, pričom s autom Peugeot dostala šmyk a to skončilo prevrátené na streche mimo vozovky,“ doplnila polícia.

Hrozivé video z nehody na diaľnici D1. Vodič na cestárov vôbec nereagoval
Video

Privolaní záchranári podľa nej odviezli vodičku so zlomeninou ruky na ošetrenie do nemocnice. Jej dychová skúška sa skončila s negatívnym výsledkom.

„Príčiny a okolnosti oboch dopravných nehôd sú v štádiu objasňovania,“ dodali policajti.

debata chyba
Viac na túto tému: #dopravná nehoda #Polícia Slovenskej republiky