Chlapec sa po párty neprebral. Kamaráti jeho mŕtve telo fotili na sociálne siete

V jednom z rodinných domov v Rožňave našli telo mladistvého bez známok života, uviedla košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, hlásenie prijali od záchranárov na tiesňovej linke v utorok 21. mája popoludní.

23.05.2024 13:21
debata (12)

Podľa informácií TV JOJ mala mať partia mladistvých večierok, na ktorom údajne nechýbali rôzne druhy omamných látok. 15-ročný chlapec sa už ráno nezobudil.

Kamaráti mu neposkytli prvú pomoc a dokonca fotografiu jeho mŕtveho tela zdieľali na sociálnych sieťach s hanlivým textom, uviedla televízia. Záchranárov ku nemu zavolali kamaráti až popoludní.

Naliali ste vášmu dieťaťu alkohol? Robí to veľa rodičov. Psychológ však varuje...
Video

Polícia oznámenie preverila a zistila, že k úmrtiu mladistvého došlo za dosiaľ presne nezistených okolností, na zistenie príčiny i presného času smrti bola nariadená súdna pitva.

francúzsko, polícia Čítajte viac Aj 15-ročné dievča. V kauze pred školou zabitého chlapca vzniesli päť obvinení

„Po ukončení potrebných procesných úkonov zároveň vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a do konania boli zároveň nateraz pribratí znalci z odboru súdneho lekárstva a nie je vylúčené, že do konania budú pribratí aj znalci z iných odvetví," uviedla Ivanová a dodala, že vyšetrovateľ sa prípadom intenzívne zaoberá.

šikanovanie, dieťa, múr, šikana Čítajte viac Šikana medzi mladistvými? Polícia má video

„Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania," doplnila policajná hovorkyňa. Apelovala i na mladých ľudí, aby mysleli na svoje zdravie, kým budú experimentovať s neznámymi látkami, keďže nie každý organizmus môže užitie takejto látky zvládnuť. Ivanová sa tiež obrátila aj na rodičov, aby dávali na svoje deti pozor a všímali si zmeny v ich správaní.

„V súvislosti s vyššie uvedeným prípadom, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne podrobnejšie informácie, aby nedošlo k jeho prípadnému zmareniu alebo sťaženiu, a zároveň s úctou k pozostalým osobám," uzavrela Ivanová.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Rožňava