Chcete vidieť, kde sa počas SNP ukrývali partizáni? Nahliadnite do vnútra jaskyne očami mReportérky

Zaujímavou jaskyňou v Strážovských vrchoch, priamo v skalnom brale Veľkého Manínu, je Partizánska jaskyňa. K jaskyni vedie špeciálny chodník z obce Záskalie, ktorá sa nachádza v okrese Považská Bystrica. Je to miesto, kde sa počas SNP ukrývali partizáni. Jaskyňa je voľne prístupnou, kde sa neplatí vstupné a môžete ju navštíviť kedykoľvek.

28.05.2024 05:00
debata (2)

Vchod je oblúkovitý a vedie do priestrannej tunelovitej klesajúcej chodby v masívnych sivých vápencoch s rohovcami a končí sa v rozšírenom priestore. Jaskyňa je dlhá zhruba 20 metrov.

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

Záskalie - Partizánska jaskyňa
Video
Zdroj: mReportérka: Ľubomíra Šeroňová
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Polárna žiara, Brezno, mReportér Čítajte viac Takto nádherne nebo hralo farbami. Jedny z najkrajších záberov na polárnu žiaru boli zachytené na strednom Slovensku
2 debata chyba
Viac na túto tému: #jaskyňa #Považská Bystrica #Strážovské vrchy #mREPORTÉR