Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline po vykonaní potrebných úkonov a zabezpečení dôkazov obvinil 16-ročného mladíka z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu a zo zločinu útoku na verejného činiteľa.

27.05.2024 17:53
debata (10)

Podľa doteraz vykonaného vyšetrovania obvinený mladistvý v nedeľu 26. mája v skorých ranných hodinách pred ubytovacím zariadením v Liptovskom Mikuláši po predchádzajúcom hromadnom fyzickom konflikte riadil osobné motorové vozidlo značky BMW a svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval prítomných, vrátane zasahujúceho policajta.

Polícia / Policajná páska / Policajné auto / Čítajte viac Dráma v Liptovskom Mikuláši: Muž vrazil autom do skupiny ľudí, ušiel. Padli aj výstrely

„Počas jazdy obvinený zranil jednu osobu, ktorá bola prevezená do nemocnice. Zasahujúci policajti po predchádzajúcich výzvach na zastavenie vozidla použili varovné výstrely, ako aj výstrely na vozilo, po ktorých vodič s vozidlom nezastavil a pokračoval vo svojej bezohľadnej jazde,“ informovala o udalosti hovorkyňa žilinskej krajskej polície Gabriela Kremeňová. Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú naďalej predmetom vyšetrovania.

10 debata chyba