Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

Životy dvoch hasičov si vyžiadala pondelková nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom). Pri hasení požiaru osobného auta na diaľnici narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión. Po nehode je takisto jedna osoba ťažko a jedna ľahšie zranená. Diaľnica bude uzatvorená v oboch smeroch až do ukončenia obhliadky nehody. Vyplýva to z informácií Ministerstva vnútra SR a trenčianskej krajskej polície. Na miesto prišiel aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas), ktorý vyjadril rodinám hasičov sústrasť.

27.05.2024 18:10 , aktualizované: 21:40
debata (122)

Ako priblížila polícia, pri požiari zasahovali dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a jedna hliadka Mýtnej polície. „Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo,“ doplnili na sociálnej sieti. Na miesto nehody Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR vyslalo dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie.

Kamión narazil do zasahujúcich hasičov

Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) si v pondelok 27. mája 2024 vyžiadala životy dvoch hasičov.

Fotogaléria
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...
+9Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...

„V plnom nasadení a do poslednej chvíle slúžili nám všetkým. Nasadzovali vlastné zdravie a životy, aby ochránili životy a majetky slovenských občanov. Statoční hasiči, ktorí pri výkone svojho povolania zahynuli pri tragickej nehode na diaľnici D1, ostanú pre celé Slovensko navždy hrdinami,“ napísal na sociálnej sieti minister Šutaj Eštok a rodinám vyjadril úripmnú sústrasť.

Zároveň apeloval na všetkých vodičov, aby boli počas šoférovania pozorní, vnímali svoje okolie a snažili sa predísť takýmto zbytočným tragédiám. Za rok 2023 bolo až 4 592 dopravných nehôd, pri ktorých boli následky na živote alebo zdraví. Z dopravných nehôd, pri ktorých bol niektorý z účastníkov usmrtený, bolo až 55% osôb v autách alebo iných motorových dopravných prostriedkoch.

"Takéto nehody sú smutným mementom a nemali by sa stávať. Najmä ak ide o osoby, ktorých poslaním je pomáhať a zachraňovať nás všetkých,” zdôraznil minister vnútra.

Hasičský a záchranný zbor sa v najbližších hodinách k udalosti nebude vyjadrovať a bližšie informácie poskytne hneď, ako to situácia umožní. „Dnešná tragická dopravná nehoda je obrovskou stratou pre Hasičský a záchranný zbor. Myslíme na rodiny zosnulých hasičov,“ dodali hasiči na sociálnej sieti. Prezident HaZZ Adrián Mifkovič bol na mieste nehody, rovnako ako prezident Policajného zboru Ľubomír Solák.

Polícia na mieste vykonáva prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Bližšie informácie poskytne, až keď to dovolí procesná situácia.

Horor na diaľnici D1, kamión preletel cez zvodidlá
Video
Archívne video.
Hrozivé video z nehody na diaľnici D1. Vodič na cestárov vôbec nereagoval
Video
Archívne video.
122 debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #Matúš Šutaj Eštok