V Tatrách zmizla mladá Bratislavčanka. Pátrali po nej od nedele, našla sa mierne dezorientovaná

Po nezvestnej Bratislavčanke, ktorá sa stratila vo Vysokých Tatrách, pátrali aj horskí záchranári. Hana Sipková odišla ešte v nedeľu (26. 5.) krátko po 23.00 h z rezortu Hrebienok v Starom Smokovci, z prechádzky sa však nevrátila. Horská záchranná služba (HZS) informovala, že o súčinnosť pri hľadaní ich požiadala v utorok (28. 5.) polícia.

29.05.2024 18:04 , aktualizované: 31.05.2024 07:03
debata (10)

Nakoniec sa našla, živá aj keď mierne dezorientovaná. Pátranie bolo odvolané.

HZS ešte predtým uviedla, že 33-ročnú ženu hľadalo viacero horských záchranárov so služobnými psami, dronom a štvorkolkou, zatiaľ však bezúspešne. „Záchranári prepátrali územie od heliportu v Starom Smokovci smerom do Novej Lesnej a žlto značený turistický chodník od Tatranskej Lesnej až po Rainerovu chatu. Napriek snahe záchranných zložiek sa nezvestnú ženu nepodarilo nájsť,“ uviedla HZS.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová ešte v utorok informovala, že hľadaná žena nemá pri sebe doklady, ani iné osobné veci a mobilný telefón nechala v apartmáne. Nezvestná je vysoká 165 centimetrov, štíhlej postavy, má hnedé oči a hnedé vlasy dlhé po ramená. Naposledy mala na sebe oblečenú ružovo-modrú bundu značky Dynafit, čierne športové nohavice rovnakej značky a koženú hnedú športovú obuv. Zvláštne znamenia na sebe nemá. „Akékoľvek poznatky o nezvestnej môže verejnosť oznámiť na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Poprade, na telefónnom čísle 0961 89 3371, respektíve na linku 158. Informácie môžu občania poskytnúť aj prostredníctvom FB stránky Policajného zboru SR,“ dodala hovorkyňa.

parkovisko, parkovanie, nemocnica Antolská Čítajte viac Prokurátorka zastavila stíhanie zdravotníka obvineného z únosu a znásilnenia študentky
10 debata chyba
Viac na túto tému: #nezvestná osoba