Na bratislavskom internáte našli mŕtveho študenta, tento rok končil školu

Na vysokoškolskom internáte Mladá Garde v Bratislave našli ráno bezvládne telo.

30.05.2024 16:45 , aktualizované: 16:51
mladá garda Foto:
Hlavná budova internátov Mladá garda v Bratislave.
debata (9)

„Môžeme potvrdiť, že dnes ráno bolo nájdené telo slovenského študenta piateho ročníka Strojníckej fakulty bez známok života na jeho izbe v študentskom domove Mladá garda. Okolnosti a príčiny udalosti vyšetruje polícia,“ povedal pre Aktuality hovorca Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Juraj Rybanský. Práve STU internát v bratislavskej mestskej časti Nové mesto spravuje.

Na Mladej Garde došlo k tragédii aj v roku 2022, študent z Ukrajiny vtedy uškrtil svoju krajanku. Krajský súd mladíkovi v januári 2023 uložil trest vo výmere 14 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia.

Ukrajinec Volodymyr Moiseienko sa pred senátom Okresného súdu Bratislava III priznal, že začiatkom júna 2022 uškrtil na Mladej garde svoju krajanku Máriu. Skutok zároveň oľutoval. Súd jeho vyhlásenie o vine akceptoval.

Moiseienko Čítajte viac Za vraždu spolužiačky si odsedí 14 rokov. Súd mierne znížil Ukrajincovi trest

Motívom vraždy 21-ročnej ženy, ktorá študovala prvý inžiniersky ročník na Slovenskej technickej univerzite, malo byť to, že nepomohla obžalovanému pri skúške. Obhajoba argumentovala, že obžalovaný, ktorý bol spolužiakom zavraždenej v čase spáchania skutku, nebol psychicky v poriadku, keďže mu už skôr diagnostikovali schizofréniu. Keďže navyše sám oznámil svoj čin na polícii, navrhovali obhajcovia mimoriadne zníženie trestu.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #internát #študent #slovenská technická univerzita #Mladá garda