Manželke sa podozrenie potvrdilo: Muž ju potajomky drogoval pervitínom

Vyšetrovateľ polície z Bánoviec nad Bebravou obvinil 26-ročného muža z drogovej trestnej činnosti. Na polícii jeho manželka oznámila podozrenie, že jej manžel potajomky dáva do nápojov drogy. Sama cítila, že nie je v poriadku, mala rozšírené zreničky, neovládateľné pohyby tela, sucho v ústach. Trpela aj nervozitou a nespavosťou. Žena si preto kúpila multidrogový test na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok, ktorý jej podozrenie potvrdil.

10.06.2024 10:23
debata
Naháňačka ako z akčného filmu. Najprv sa pobil pred barom, potom utekal pred políciou
Video

„Polícia muža v zmysle zákona zadržala, pričom u neho zaistila štyri vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky. Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ ide o metamfetamín (pervitín). Zo zaisteného množstva drogy by bolo možné pripraviť minimálne 6 jednotlivých dávok drogy schopných ovplyvniť psychiku užívateľa. Páchateľ sa k podávaniu drog svojej manželke priznal,“ informovala o prípade trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Muž bol obvinený zo zločinu šírenia toxikománie v súbehu s prečinom nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Bol na neho spracovaný podnet na vzatie do väzby, o ktorom dnes rozhodne súd.

česká poslanecká snemovňa Čítajte viac Dali si aj poslanci? V českej snemovni sa šnupal kokaín, ochranka ho našla na toaletách
debata chyba
Viac na túto tému: #pervitín #Bánovce nad Bebravou #Polícia Slovenskej republiky