V nemocnici napadli primára i lekára: Lietali päste, pľuvance i topánky. Polícia obvinila tri ženy

V areáli nemocnice v Rimavskej Sobote napadla skupina osôb primára interného oddelenia. Lekára v službe atakovali verbálne i fyzicky príbuzní hospitalizovaného pacienta, obvineniu z výtržníctva čelia tri ženy. Pre TASR to potvrdila polícia i nemocnica.

10.06.2024 13:53
SR Rimavská Sobota nemocnica nový príjem BBX Foto: ,
Vchod do pavilónu C nemocnice v Rimavskej Sobote.
debata (75)

Na incident upozornila TV Joj. K útoku na lekára došlo v areáli rimavskosobotskej nemocnice ešte 2. júna. Skupina osôb napadla primára interného oddelenia počas jeho služby pri prechádzaní medzi pavilónmi. Polícia z prečinu výtržníctva obvinila tri ženy, ktoré sa skutku dopustili v spolupáchateľstve.

„Snažil som sa ženu upokojiť, no nepodarilo sa mi to. Následne ma opľula. Zaháňali sa na mňa aj päsťami zaháňať do oblasti hlavy, trupu, hlavy, tváre. Hádzali po mne topánky," uviedol primár Ján Zachar.

„V areáli nemocnice fyzicky napadli lekára, čím mu spôsobili aj zranenia. Obvinené sú stíhané na slobode. Prípad je v štádiu vyšetrovania, čakáme na výsledky znaleckého skúmania,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Drogy, mamička, Sereď, pervitín Čítajte viac Manželke sa podozrenie potvrdilo: Muž ju potajomky drogoval pervitínom

Incident nasnímali aj kamery nemocnice, záznam bol poskytnutý polícii. Nemocnica v súčasnosti zvažuje posilnenie zabezpečenia priestorov urgentného príjmu o prítomnosť súkromnej bezpečnostnej služby.

„Tento útok považujeme za neakceptovateľný. Aj preto chceme iniciovať legislatívnu zmenu na zvýšenie právnej ochrany zdravotníkov nielen počas samotného výkonu, ale aj v súvislosti s poskytovanou zdravotnou starostlivosťou. Čoraz viac sa agresivita v spoločnosti prenáša na pôdu nemocníc a polikliník a zdravotníci sa stávajú terčom útokov dokonca aj mimo samotných zariadení,“ skonštatoval pre TASR hovorca Penta Hospitals SK Tomáš Kráľ.

Agresívna trojica na cestách, osobáky kontra nákladiak
Video
75 debata chyba
Viac na túto tému: #nemocnica #napadnutie #Rimavská Sobota #Polícia Slovenskej republiky