Magistrát nasadil proti krvilačným monštrám megadron. Pozrite si ho v akcii

Bojovať proti komárom v Bratislave vzlietol aj dron. Použili ho na aplikáciu biologického prípravku BTI na elimináciu komárov v blízkosti Ovsištskej lúky v Petržalke.

12.06.2024 15:28
debata (2)
Likvidácia lariev komárov pomocou dronu je efektívna najmä v prípadoch, keď je terén nedostupný
Video
Michal Stano koordinátor regulácie komárov. Na zázname koordinátor regulácie dronov počas použitia dronu na aplikáciu biologického prípravku BTI na elimináciu komárov v blízkosti Ovsištskej lúky 12. júna 2024 v Bratislave.

BTI (bacillus thuringiensis israelensis) sa získava z baktérie žijúcej v pôde a efektívne eliminuje larvy komárov, pre ostatné organizmy nie je škodlivý. „Použitím selektívneho larvicídu BTI chránime seba, no s komármi nemáme zľutovanie,“ uvádza magistrát mesta na webovej stránke. Výhodou BTI je, že je pri jeho aplikácii v správnom čase a správnej koncentrácii je až 100 % účinný voči larvám komárov v liahniskách. Komáre teda eliminujú ešte predtým, ako môžu piť krv.

Dron s larvicídom BTI, ktorý bude rozprašovaný...
Zásah na elimináciu komárov aplikáciou...
+5Larvy komárov vo vzorke vody z podmočenej pôdy...

Cieľom biologickej regulácie komárov prostredníctvom BTI je posilňovať ochranu biodiverzity, životného prostredia a ľudského zdravia na území Bratislavy a pozitívne stimulovať verejnú akceptáciu environmentálne zodpovednej metódy a adaptovať ju za účasti verejnosti, dodáva magistrát.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Petržalka #komáre #dron