V Nitre opäť vytopilo Kynek aj mestské kúpalisko

Prívalový dážď, ktorý v noci zo soboty na nedeľu zasiahol Nitru, spôsobil po nedávnych záplavách ďalšie problémy. Pocítili ich najmä obyvatelia mestskej časti Kynek, ale aj návštevníci mestského kúpaliska, na ktorom sa počas tohto víkendu začala letná sezóna.

16.06.2024 19:55
Nitra, Kynek, záplavy Foto: ,
Mesto Nitra vyhlásilo mimoriadnu situáciu spojenú s tretím stupňom povodňovej aktivity. Hlavným dôvodom je situácia na ulici Nad Hrabinou v mestskej časti Kynek. Po výdatných dažďoch prišli návalové vody s blatom z rolí popri diaľnici, ktoré sa vyliali práve v tejto lokalite. Voda s blatom zatopila domy a pivnice, dostala sa aj do áut. Na snímke odstraňovanie následkov povodne na ulici Nad Hrabinou v mestskej časti Kynek 11. júna 2024 v Nitre.
debata

Voda v noci zaplavila časť technického zariadenia na kúpalisku. „Zasiahnuté bazény budú dočasne zatvorené. Na odstránení poruchy aktívne pracujeme,“ informovalo kúpalisko. Jeho pracovníci v priebehu dňa odčerpávali vodu zo strojovne, výšku škôd zatiaľ nevyčíslili.

Prívalový dážď opäť zaplavil aj mestskú časť Kynek, najmä ulicu Nad Hrabinou. Práve tam ešte nestihli obyvatelia odstrániť škody, ktoré spôsobil silný dážď v pondelok 10. júna. Vtedy vyhlásilo mesto mimoriadnu situáciu, na mieste zasahovali nielen hasiči, ale aj pohotovostná vojenská jednotka. Voda s blatom zatopila domy a pivnice, dostala sa aj do áut.

Necelý týždeň po prvých záplavách sa situácia zopakovala. Na mieste opäť zasahujú hasiči a dobrovoľníci, ktorí pomáhajú miestnym obyvateľom. Primátor Marek Hattas zvolal na pondelok krízový štáb, ktorý bude hľadať riešenie, aby sa situácia v lokalite neopakovala.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #Nitriansky samosprávny kraj