Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, okrem potrubia horela aj strecha

Vo výrobnej hale na Priemyselnej ulici v Sučanoch (okres Martin) vypukol krátko po 13.30 h požiar. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Mária Pohanková Zahatlanová, na mieste aktuálne zasahujú ôsmi hasiči z Hasičskej stanice v Martine s tromi kusmi techniky.

18.06.2024 18:04
Sučany / Požiar / Foto: ,
Požiar haly v Sučanoch
debata

„Udalosť bola hlásená ako požiar potrubia, ale podľa informácií veliteľa zásahu oheň zasiahol aj strechu a technologickú časť haly,“ uviedla Pohanková Zahatlanová. Doplnila, že do Sučian pre prípad potreby smeruje aj hasičské sanitné vozidlo zo Žiliny.

Žilinská krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že k požiaru vyslali príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin – východ.

„V súvislosti s požiarom nedošlo k zraneniu žiadnej osoby. Príslušníci Policajného zboru na mieste pomáhali pri evakuácii osôb. Aktuálne zabezpečujeme miesto udalosti a po dohasení požiaru budeme vykonávať ďalšie potrebné úkony,“ priblížila polícia.

Krajská hasičská hovorkyňa informovala, že hasičom sa podarilo požiar zlikvidovať krátko po 15.00 h. Doplnila, že profesionálnym hasičom pri zásahu pomáhali dobrovoľní hasiči z Turian, Sučian a Martina – Priekopy.

„Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin požiarov a špecialisti z Požiarnotechnic­kého a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR. Odhadovaná škoda presiahla 200-tisíc eur,“ upresnila Pohanková Zahatlanová.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik / Čítajte viac Hasiči zasahovali pri požiari na Bajkalskej v Bratislave
debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #Sučany