Požiar skládky v Podunajských Biskupiciach sa podarilo zlikvidovať

Požiar porastu a odpadu na Lieskovskej ceste v bratislavských Podunajských Biskupiciach v utorok večer zlikvidovali. TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči s tým, že miesto budú naďalej monitorovať.

24.06.2024 22:53 , aktualizované: 25.06.2024 22:02
požiar, skládka, podunajské biskupice Foto:
Požiar skládky v bratislavských Podunajských Biskupiciach.
debata (4)

Mestská časť Podunajské Biskupice v noci na utorok na sociálnej sieti informovala, že monitoring ovzdušia, ktorý prebieha počas hasenia požiaru skládky, vykazuje priaznivé hodnoty.

Kým v noci na mieste požiaru zasahovalo dokopy 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov a 18 cisterien z celého kraja, v utorok popoludní bolo na mieste 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Ako informoval Hasičský a záchranný zbor – Bratislavský kraj na sociálnej sieti, požiar na Lieskovskej ceste nahlásili v pondelok 24. júna okolo 18.00 hodiny. Na mieste bol prítomný aj zisťovateľ príčiny vzniku požiarov.

Mestská časť na sociálnej sieti ešte v pondelok večer vyzvala, aby si ľudia pre šíriaci sa hustý dym pozatvárali na svojich príbytkoch okná. „Ak to nie je vyslovene nevyhnutné, nevychádzajte von,“ uviedla.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #požiar #odpad #Podunajské Biskupice