Pri požiari strechy domu v Červenici zomrel mladý muž

Požiar rodinného domu v osade v obci Červenica (okres Prešov) si v pondelok ráno vyžiadal jednu obeť. Ako informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, požiar strechy nahlásili krátko po pol ôsmej hodine ráno.

08.07.2024 09:32 , aktualizované: 11:47
debata

„Pri príchode hasiči dostali upozornenie, že v podkroví sa má nachádzať jedna osoba. Prieskumná skupina našla mladého muža bez známok života. Iné osoby sa v dome v čase príchodu hasičov nenachádzali,“ uviedol operačný dôstojník.

Požiar opustenej budovy pri železničnej stanici v Bratislave (archívne video)
Video

Ako neskôr doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Miroslava Knišová, okrem usmrtenej osoby utrpela ďalšia osoba zranenia spôsobené intoxikáciou splodín horenia. „Zranená osoba bola na mieste ošetrená posádkou Záchrannej zdravotnej služby a následne transportovaná na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. Po lokalizácii požiaru hasiči pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich,“ uviedla Knišová.

Požiar sa hasičom podarilo zlikvidovať krátko po 10.30 h. Zasahovalo deväť hasičov s tromi kusmi techniky a štyria členovia Dobrovoľného hasičského zboru Červenica s jedným kusom techniky. Na mieste udalosti je prítomný zisťovateľ príčin vzniku požiaru. „Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ dodala Knišová.

hasiči Trenčín auto požiar Čítajte aj V Spišskom Bystrom pri požiari rodinného domu zomrel muž
debata chyba
Viac na túto tému: #požiar